2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Βροντάδου

Α΄Φάση Ομαλής Μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό

Την Τετάρτη, 12 Μαρτίου του 2014, και έπειτα από τη συνενόηση με την δασκάλα της Α΄τάξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Παναγίας Ερειθιανής, κα Ευτυχία Αθηναίου, επισκεφτήκαμε το σχολείο στα πλαίσια του προγράμματος: Ομαλή μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό και είπαμε τα κάλαντα της Άνοιξης στους φίλους μας της Α΄τάξης. Χαρήκαμε που είδαμε τους περισυνούς μας συμμαθητές και είδαμε την καινούργια τους τάξη. Μας πρόσφεραν ένα ωραίο λουλούδι ως δώρο και πήραν και τα δικά μας δώρα για να στολίσουν την τάξη τους:τα χελιδόνια μας και το τραγούδι-χελιδόνισμα. Ανανεώσαμε το ραντεβού μας για μια άλλη μέρα που θα παρακολουθήσουμε το μάθημά τους στην τάξη. Στην πρώτη μας αυτή επίσκεψη, είχαμε τη χαρά να έχουμε μαζί μας και την σύμβουλό μας, κα Ελένη Μοσχοβάκη.